Jak zadbać o cerę trądzikową?

Nie ulega wątpliwości, że zadbana i gładka cera jest marzeniem każdego człowieka. Nie sposób jednak nie zauważyć, że dbanie o cerę może nastręczać pewnych trudności. Dotyczy to zwłaszcza osób, które posiadają cerę ze skłonnością do trądziku. Na szczęście i o taką cerę można dbać, jeżeli zastosujemy odpowiednio dobrane kosmetyki. Z pomocą może przyjść nam chociażby węgiel aktywny.

Dlaczego właśnie węgiel aktywny?

Węgiel aktywny, zwany również węglem aktywowanym jest nieodzowny w walce z trądzikiem. Nie dziwi więc fakt, że produkty z zawartością węgla aktywnego cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród osób, które narzekają na uporczywe problemy z cerą. Zaletą węgla jest bez wątpienia to, że pomoże on zarówno osobom, które borykają się z delikatnym jak i z umiarkowanym trądzikiem. W niektórych przypadkach, oprócz węgla będziemy musieli użyć także innych składników aktywnych. Bez wątpienia jednak węgiel ma szansę zadziałać silnie detoksykująco. Oczyści on naszą skórę z toksyn, a także wchłonie zanieczyszczenia, które się na niej znajdują. Węgiel aktywowany działa również antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Można mu również przypisać właściwości przeciwzapalne. Wszechstronne działanie węgla aktywnego sprawi więc, że ograniczy on liczbę wyprysków, które pojawiają się na naszych twarzach. Dzięki węglowi nasze gruczoły łojowe zaczną prawidłowo pracować. Cera stanie się więc matowa i przestanie się przetłuszczać. Węgiel warto docenić również ze względu na właściwości rozjaśniające. Dzięki regularnemu stosowaniu produktów z zawartością węgla aktywnego, możemy cieszyć się również ujednoliconym kolorytem skóry oraz redukcją przebarwień.

W jakiej formie stosować węgiel?

W sklepach z kosmetykami, zarówno w stacjonarnych jak i internetowych znajdziemy wiele kosmetyków z zawartością węgla aktywnego. Dostępne są zarówno żele z tym składnikiem jak i toniki. Bardzo interesujące jest również mydło węglowe (https://www.bee.pl/mydlarnia-4-szpaki-mydlo-weglowe_p13399.html). Najczęściej jest ono dostępne w kostce. Przeznaczone jest do dogłębnego oczyszczania skóry całego ciała. Najczęściej używa się go jednak do mycia twarzy, zwłaszcza jeśli chcemy dokładnie ją oczyścić. Nie sposób jednak nie zauważyć, że mydło węglowe nie nadaje się do codziennego oczyszczania skóry twarzy, przynajmniej w większości przypadków. Mydło to posiada bowiem dość intensywne działanie wysuszające. Z tego też względu dobrze byłoby używać go z umiarem. Najlepsze rezultaty przyniesie stosowanie mydełka węglowego do twarzy raz lub dwa razy w tygodniu. Posiadaczki cery bardzo tłustej mogą spróbować stosować je co drugi dzień. 

Ludzie zdjęcie utworzone przez master1305 - pl.freepik.com